Valentýn - Základ

12. února 2015 v 12:36 | Eli-Jassa |  Nápady
Ahojky lidi :)
Chci vás přivítat u další 3 denní série a to Valentýn :) Doufám, že se bude líbit a ještě nežzačneme, je tu pár věcí: Založila jsem si blog o škole, jde mi havně o to, že se neumím učit, ale když skloubím školu s oblíbenou činností, mohla bych se něco i naučit :D. Blog najdete TADY ale zatím je tam big nothing :D A ten dessign jsem dělala já a na první pokus to nedopadlo AŽ TAK hrozně. :D (Ano, vím, že jsem měla vybrat jiné písmo, problém byl, že jsem dess musela dělat na dvou PC a tohle bylo jediný společný písmo, a mě se nechtělo nic stahovat :D. Ale stejně budu aktivní spíš tady, tak co...


Valentýn - Kdo to byl:
Legenda vypráví, že Valentýn byl kněz, který žil v Římě asi ve třetím století. V této době vládl císař Claudius II. Ten se rozhodl, že zakáže veškeré svatby mladých mužů, protože si myslel, že svobodní muži jsou lepšími vojáky, než ti ženatí. Mladým však pomohl právě Valentýn, který je potají oddával. Jeho počínání se však doneslo k císaři, který jej odsoudil k smrti.

Jiná legenda říká že Valentýn ve skutečnosti poslal první "valentýnské" přání. Když byl ve vězení, zamiloval se údajně do žalářníkovy dcery. Těsně před svou smrtí jí prý napsal dopis, který podepsal "od tvého Valentýna", což je spojení, které se používá dodnes.

I když o žádném z příběhů o Valentýnovi nemůžeme s jistotou říci, že je pravdivý, rozhodně ho můžeme brát jako romantickou postavu, na jejíž počest se oslavuje láska (říká se, že Valentýn byl popraven právě 14. února).

Jisté však je, že na svatého Valentýna chtějí být všichni zamilovaní spolu a užívat si svojí lásky a přítomnosti toho druhého. Protože mít někoho, kdo vás má moc rád, je velmi důležité.

Názor: Heh, to je fajn, takže další křesťanskej svátek, no to mi chybělo :D A zároveň oslava úmrtí ?? -_-
Den sv. Valentýna:
Svátek svatého zamilovaných, se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho "miláčkem" v následujícím roce.


Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Názor: Poslední odstavec se opakuje :D Jinak.....
A co my, Češi ?
Jop, tak u nás je to víceméně půl na půl. Někdo Valentýna slaví, někdo ne. Někdo ani nemá s kým ho slavit. Spousta Čechů to má za "Americký svátek" i přesto, že v Americe, stejně jako Halloween vůbec nevznikl. Spousta lidí tak dává přednost třeba 1. Máji. Podle mě je úplně jedno, jestli se bude slavit v únoru, nebo květnu. Ale je pravda, že když se mají dva rádi, mají se rádi pořád a ne jen jeden den v roce. I když Valentýn by podle mě neměl znamenat jen dávání dárků. Spousta lidí ho využívá, aby své lásce řekli, co k ní skutečně cítí :) Třeba pomocí Valentýnek :D

Já osobně Valentýna, no.. nedá se úplně říct, že bych ho slavila, ale tak když jste single tak proč taky že ? Ale letos jsme si s přítelem domluvili cukrárnu :). Btw. Upřímě lituju půlku naší třídy :D Mít Valentýn v sobotu, a ten týden před tím jarní prázdniny, zrovna když jste chtěli klukovi říct, že ho máte rádi, tak to naštve :D Ale je pravda, že byste mu to mohli říct do očí přece kdykoliv. Ano Valentýnky v listopadu vypadají trochu divně, ale do říct mu to do očí, to je přece jedno, jestli v únoru, květnu nebo prosinci ne ? (Nebo jako v mém případě v říjnu na Halloween party na půl cesty k záchodům :D (Heh, to jsem asi nemusela rozhlašovat :DD)) Každopádně si užijte zbytek týdne Ahhojj příště !
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luna Lorecuse Luna Lorecuse | 13. února 2015 v 16:47 | Reagovat

Pěkný článek :) Oslava úmrtí, to je něco. Máš moc hezký blog.

2 DemiiRaf DemiiRaf | 14. února 2015 v 13:37 | Reagovat

To je dobrý nápad napsat o Valentýnu článek :) a přeju šťastného Valentýna :)

3 Wek/Weekkaa Wek/Weekkaa | Web | 14. února 2015 v 15:08 | Reagovat

Moc hezky napsané :)

4 Snow Snow | Web | 15. února 2015 v 14:15 | Reagovat

Pěkný článek ♥ :) Já osobně valentýna vůbec neslavím a nikdy jsem neslavila, ve škole si jenom dáváme valentýnky ale příjde mi to vůči ostatním nefér - někdo dostane tunu valentýnek a ten druhý ani jednu. Pokud se dva milují nepotřebují si to dokazovat na valentýna, když si to dokazují celou tu dobu, co jsou spolu :) Takže pro mě je valentýn vlastně úplně zbytečný svátek :)

5 am. am. | Web | 15. února 2015 v 14:31 | Reagovat

"blog o škole" ? :D kouknu se, každopádně dobrý nápad ♥
...
Pěkný článek teď furt všichni píšou a mluví o Valentýnu no :DD ale užít se ho dá jen tehdy když máš s kým.

6 Anie Anie | Web | 16. února 2015 v 16:27 | Reagovat

Já Valentýna vůbec neslavím a ani mi to nechybí. Navíc mi valentýn přijde jako komerční svátek, když se dva milují mají si to říkat a dokazovat celý rok ne jen jeden den. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama