Egyptská mau - info

17. července 2014 v 15:13 | Eli-Jassa |  Zvířata
Nevím jak to, že se v anketě objevila 2X ale asi jsem na to víckrát klikla.
Každopádně mé nejoblíbenější zvířátko je kočka. Konkrétně tedy ta Egyptská.
Takže pro tuto příležitost jsem si nechala udělat úžasné srdíčko, které mi vyrobila Péťa.
Oddělovač, opět by Pagess, lae tentokrát jiný.Takže tedy. Co je to vlastně Egyptská kočka a jak se o ni starat ?Egyptská mau = Egyptská kočka
Jedná se o jedno z nejstarších a možná i nejstarší plemeno kočky. Kočka je středně velká a řadí se mezi krátkosrsté kočky. Dá se dobře poznat podle "netopýřích" uší a svalnatého, aerodynamického těla. Čistokrevná, výstavní mau by měla mít lehce zaoblenou hlavu, mandlové oči lehce zašikmené směrem k uším a angreštově zelenou barvu očí. Jantarová je přípustná jedině do stáří 1,5 roku. Srst má mau krátkou, a lesklou. Měl by u ní být rozpoznat tzv. Thicking. Což znamená, že každém chlupu by měly být jasně rozpoznat 3 barevné pruhy. Skvrny na těle by měly být náhodně rozpoložené. Pravidelnost by se vyskytnout neměla. Ovšem může mít zrcadlové souměrné zbarvení na levé i na pravé polovině těla. Kolem krku by měla mít jeden a více přerušovaných "náhrdelníků". Na přední straně hlavy ("čele") je ideální kresba písmene "M".
Zbarvení: Uznávané jsou pouze tři zbarvení této kočky: Kouřová, stříbrná a bronzová. Vyskytují se i variety modré (cínové) a černé. Ty, ale nejsou uznávané tudíž se nemohou vystavovat.
Březost: Egyptská mau bývá často březí déle než ostatní kočky. Obvykle kolem 70 dnů.
Povaha: aktivní, inteligentní, zvědavá, přítulná, .... To všechno Egyptskou kočku vystihuje. Velmi rychle se naučí chodit na vodítku, nebo na kočičí záchod. Ráda aportuje hračky. Bývá ale i tvrdohlavá a dá své pocity jasně najevo. Je hodně vázána na "svou osobu" (prostě na svého majitele) a je hodně majetnická. Má zpěvný hlas. A když nechce něco udělat, je lepší ji přemlouvat než nutit.
Péče o egyptskou mau Srst egyptské mau vyžaduje jen občasné vyčesání. Mau je velmi aktivní kočka a tak by měla mít přístup na zahradu nebo by měla chodit na procházky na vodítku. Pravidelně kontrolujte délku drápků a dle potřeby zkracujte. Pravidelně čistěte uši.

Každá kočka je ale jiná a vyjímky jsou časté. Ne každá kočka je takový mazel, ne každá je závislá. Takže si dávejte pozor - vyjímky potvrzují pravidlo.

Odkaz do galerie: Fotky Mau najdete ZDE.

Máte doma tuto nádhernou kočku ? Pošlete její fotku jak dělá nězo ztřeštěného na e-mail: Elli-Jassa@post.cz a nechte o fotkách hlasovat. Na tři nejlepší čeká malé překvapení. (ne bohužel to není hmotná cena).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erička Erička | Web | 17. července 2014 v 20:16 | Reagovat

Je nádherná :) Takovou bych chtěla mít :)

2 Péťa - kone-net.blog.cz Péťa - kone-net.blog.cz | Web | 17. července 2014 v 22:46 | Reagovat

Jé nádherná ♥
...
beru tě do affs :) ,prosím zapiš si mě :))

3 Sibyll Sibyll | 18. července 2014 v 11:48 | Reagovat

Je krásná :3 A Krásné PNG srdíčko :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama